Ruma: Tekvondistkinja Jovana Vasiljević osvojila zlato na evropskom prvenstvu

Aktuelno Sport VESTI

Jovana Vasiljević osvojila je zlatnu medalju na Evropskom kadetskom prvenstvu, koje je održano u Budimpešti od 5. do 8. oktobra.
U kategoriji do 41. kilograma u finalu su se borile srpske tekvondistkinje, a zlatnu medalju osvojila je Jovana Vasiljević, pošto je pobedila Andreu Bokan sa 7:6.

Obe su imale po pet borbi i u velikoj konkurenciji su se izborile za finale.

Čestitke Jovani i njenom treneru Borislavu Krstiću!

Dobre reozultati ostvarili su i rumski kikbokseri u Nemačkoj. Dimitrije Vuković je osvojio K-1 kup Bavarske više nego ubedljivo, dk je drugi član Kik boks kluba „Ru-09“, Nenad Ćosić bio najbolji na prvenstvu Nemačke u A klasi, u konkurenciji seniora do 91 kg.

Ekipa ŽKK „Srem“ iz Rume se vratila ovog vikenda iz Minhena gde je imala uspešan nastup na evropskom NBC-kupu najboljih evropskih ekipa u kuglanju, osvojivši dobro deseto mesto s novim rekordom ekipe od 3.340 oborenih čunjeva( 557 prosek po igraču).

Izvor: ruma.rs