Rumski planinari dobri u Vojvođanskoj treking ligi

Planinarski klub „Borkovac“ Ruma učestvovao je u 2. kolu Vojvođanske treking lige za 2019. godinu, koje je održano na Vršačkim planinama u subotu 13. aprila. Za rumski klub takmičilo se ukupno 16 planinara, od kojih je osmoro uspešno završilo veliku stazu, dužine 31 kilometar sa preko 1600 metara ukupnog uspona.

Juniori „Borkovca“ ponovo su ostvarili zapažene rezultate. Aktuelni juniorski šampion Vojvođanske treking lige Jovan Malešević osvojio je u muškoj juniorskoj kategoriji bronzanu medalju na srednjoj stazi (dužine 21 kilometar, sa preko 1000 metara uspona), njegove sestre Lenka i Mia osvojile su na istoj stazi zlatnu i srebrnu medalju u ženskoj juniorskoj konkurenciji, dok je Iva Jevtić bila treća među juniorkama na maloj stazi (dužine 15 kilometara, sa preko 800 metara ukupnog uspona). Nikola Sekulić je kao jedini junior završio veliku stazu, čime je posle drugog kola zadržao vodeću poziciju u generalnom plasmanu juniora u Vojvođanskoj treking ligi.