U mitrovačkom naselju KPD u toku je rekonstrukcija toplovodne mreže.Investicija vredna oko 19 miliona dinara finasiraće se sredstvima JKP Toplfikacija, a pod ovom rekonstrukcijom se podrazumeva zamenu kompletne toplovodne mreže u dužini od 7,5 km ,prema rečima Slavka Sladojevića direktor JKP „Toplifikacija“ Sremska Mitrovica, ovi radovi će trajati narednih nekoliko godina .Takođe, u planu za ovu godinu je opremanje svih zgrada naselju KPD kalorimetrima, kao i zamena jednog kotla koji je dotrajao.
Radove na rekostrukciji toplovodne mreže obišao je gradonačelnik Sremske Mitrovice Branislav Nedimović koji je naglasio da je najvažnija stvar za sezonu koja sledi da neće biti povećanja cena toplotne energije za građane koji se greju na daljinsko grejanje u Sremskoj Mitrovici. Neće biti ni naplate po utrošku kao što je najavljivano ,nego po kvadratu, ali će se povećati disciplina naplate, rekao je Nedimović.Gradonačelnik je još istakao da je velika intervencija u toku u naselju KPD, koja za cilj ima povećanje energetske efikasnosti sistema za grejanje. Naselje KPD je do sada bilo najveći potrošač toplotne energije po kvadratu, mahom zbog toplovodne mreže, ali i objekata koji pripadaju staroj gradnji, rekao je gradonačelnik Nedimović, dodavši da je sledeći korak ka povećanju energetske efikasnosti izgradnja podstanice.