Uskoro bi trebala da počne rekonstrukcija domova kulture u Maradiku i Beški. Kako je istakao predsednik opštine Inđija,Petar Filipović gostujući u emisiji „Otvoreni studio“, u toku su tenderi nakon kojih bi trebali i da počnu radovi na rekonstrukciji pomenutih objekata. Kako je još naveo Filipović, pored ovih projekata i dalje će se nastaviti ulaganja u seosku infrastrukturu.
Opstanak seoskih domova kulture poslednjih godina doveden je u pitanje. Tim pre,što su zakonske regulative doprinele da mesne zajednice izgube sve ingerencije. Nerešeni imovinsko-pravni odnosi samo su dodatni problem,jer kako kaže predsednik opštine Inđija,Petar Filipović ,ne zna se do kraja ni ko su vlasnici takvih objekata. Komentarišući stanje sa domovima kulture u inđijskoj opštini,predsednik opštine ,Petar Filipović gostujući u emisiji „Otvoreni studio“ istakao je da je u toku tender za rekonstrukciju domova kulture u Maradiku i Beški.Takođe, Filipović je istakao da je to samo deo investicija koje se planiraju za naredni period a tiču se seoskih sredina. Filipović se u emisiji osvrnuo i na javni prevoz, koji u Inđiji funkcioniše sada već pet godina. Kako je naveo, opštinskom odlukom godinama unazad obezbeđen je besplatan prevoz za đake,osnovce i srednjoškolce, penzionere i određene kategorije stanovništva. Za te namene iz svog budžeta lokalna samouprava izdvaja 60 miliona dinara a praksa podele besplatnih godišnjih karata nastaviće se i ubuduće.