| U Sremskoj Mitrovici lista SNS osvojila 35 od 61 odborničkog mesta u gradskom parlamentu. Dosadašnji gradonačelnik Branislav Nedimović ne isključuje mogućnost da, i pored natpolovične većine, formira širu koaliciionu vlast. |
![]() |
| Kako je na konferenciji za novinare u Gradskom odboru Srpske napredne stranke saopštio dosadašnji gradonačelnik Branislav Nedimović, koji je na lokalnim izborima bio nosilac liste „Aleksandar Vučić – Srbija pobeđuje“, Srpska napredna stranka je na poslednjim izborima ostvarila istorijski maksimum koji je jedna partija postigla na izborima u ovom gradu.
Iako sa 35 osvojenih odborničkih mesta, od 61 odbornika u Skupštini grada, mogu komotno sami da formiraju gradsku vlast, Nedimović ne isključuje formiranje koalicije sa drugim strankama, a to će, kako je rekao, zavisiti i od događaja na republičkom i pokrajinskom nivou. -Imali smo jednu od najvećih izlasnosti u Vojvodini, 60,8 posto odnosno 43.300 izašlih birača što, pored legaliteta, ovim izborima daje i veliki legitimitet, rekao je Nedimović i precizirao da do sada u višestranačkim izborima ni jedna stranka u Sremskoj Mitrovici nije ostvarila ovako dobar, pravi istorijski rezultat. Na lokalnom nivou uzeli smo 21.345 glasova. To je 50,9 odsto što je donelo 35 mandata i iistorijski maksimum koji je jedna strranka uzela na prostoru Sremske Mitrovice, precizirao je Nedimović i dodao da su u predizbornim aktivnostima došli do saznanja da veliki broj lica ne živi uopšte u Sremskoj Mitrovici. -Od nešto više od 70.000 upisanih birača, najmanje pet hiljada ljudi ne živi u Sremskoj Mitrovici, ali mi kao stranka i na lokalu ne možemo time da se bavimo. Reč je o licima koja su po našim saznanjima, dobila dvojno državljanstvo i ovde su prijavili boravište. Da toga nije bilo, procenat izašlih bi bio mnogo veći tako da apsolutno imamo pun legitimitet kada je reč o izborima u Mitrovici, naglasio je Nedimović. Kako je istakao, SNS sama ima većinu u gradskom parlamentu i bez ikakvih problema SNS može da formira lokalnu vlast. -Naravno, mi smo otvoreni za sve one koji su spremni da podrže program SNS koji je iznet u viziji „Mitrovica 2020“ i spremni smo da razgovaramo o tome nakon proglašenja konačnih rezultata, zaključio je Nedimović. Pored SNS-a, u Skupštini grada biće još šest stranaka i koalicija koje su dobile od tri do šest odbornika, a bez mandata su ostali Dveri i Levica Srbije. |
